Prosesler

Ekstrüzyon

Plastik ekstrüzyon, ürünlerin aynı kesitte, hassas ölçülerde ve istenilen uzunlukta, kesiksiz olarak elde edilmesini sağlayan bir üretim yöntemidir. Ekstrüzyon işlemi, plastik malzemenin eritilmesini, ardından sürekli bir profil halinde biçimlendirilmesi için kalıptan geçirilmesini ve son olarak istenen boyda kesilmesini içerir. Bu yöntem, sabit bir enine kesite sahip nihai bir ürün gerektiren uygulamalar için en uygun seçimdir. Düşük maliyet ve yüksek üretim oranları, ekstrüzyon işlemini profiller, borular, tüpler, izolasyon şeritleri ve contalar gibi ürünler için öncelikli üretim tercihi yapar.

Co-Ekstrüzyon

Co-ekstrüzyon birden fazla ekstrüzyon makinesi kullanılarak tek kalıpta, tek ürün elde etme yöntemidir. Birden fazla farklı hammaddeyi bir araya getirmek için her plastik hammaddeyi işleyecek ayrı bir ekstrüder kullanılır ve bu farklı plastik hammaddelerin hepsi ortak bir co-ekstrüzyon kalıbından ürün olarak çıkar.

Delme

HAF Plastik, müşterilerinin talepleri üzerine üretim sonrası işleme operasyonları gerçekleştirebilir. Özel olarak hazırlanan delme kalıpları ile müşterilerinin isteklerini esas alarak hızlı ve kalıcı çözümler sunar.

Kesme

HAF Plastik, ürünlerin istenilen boylarda hassas kesimi ile müşterilerine basit ve hızlı çözümler sunmaktadır.

Yapıştırma

HAF Plastik, çift taraflı bant uygulaması ve yapıştırma uygulaması ile ürünler için en uygun sabitlemeyi sunmaktadır.

Kaynak

HAF Plastik , contaların uç uca kaynakla sabitlenmesi gibi üretim sonrası ikincil operasyonlar ile müşterilerine basit ve hızlı çözümler sunar.

Montaj

HAF Plastik, üretimini yaptığı ürünlerinin imalat ve montajlarını kendi bünyesinde yapmaktadır. Aynı zamanda müşterilerine ait projelerde de imalat ve montaj ihtiyacı varsa uygun prosesleri kullanarak alt gruplar ya da tüm ürünü bitmiş olarak sunmaktadır.