Kalite

Plastik Ekstrüzyon Profil Kalitesi

 

HAF Plastik olarak kalite bizim için en etkili, fonksiyonel ve kusursuz ekstrüzyon profiller üreterek müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Devamlı olarak kaliteli ürünler üretebilme özelliğimiz, bizi rakiplerimizden ayıran özelliklerimizdendir.

 

Plastik ekstrüzyon profili tasarımı konusunda piyasadaki en yüksek kaliteli ürünleri sağlayabilmek için büyük çaba göstermekteyiz. Mühendislik kabiliyetlerimiz sayesinde sizlerin bütçe ve tasarım ihtiyacınıza uygun ekstrüzyon profilini bulmak için çalışmaktayız.

 

Etkili bir kalite sistemini destekleyen önemli faktörler bulunmaktadır. Bunlar; ön üretim planlama, kontrol planları takibi, yeterli eğitim, gerekli denetim ekipmanları, temel neden analizi, düzeltici aksiyon, ders çıkarma ve devamlı gelişme sağlama olarak sıralanabilir. Bu faktörler için gerekli kaynak sağlanması ve üretimde süreklilik sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Kalite performansımıza yönelik çalışmalar, ISO 9001: 2015 belgemiz ile kalite sistemine uygun olarak dokümante edilmektedir. Plastik ekstrüzyon profili üretiminde kalitemizden emin olmak adına en güncel teknolojiler ve araçlardan faydalanılmaktadır.

 

İleri Ürün Kalite Planlaması Prosesi

 

İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP) yaklaşımı, üretici ve müşteri arasındaki sonuç paylaşımını standartlaştırma yöntemidir. İlk olarak otomotiv endüstrisi için geliştirilmiş olup şu anda diğer üretim sektörleri için de değerlendirilmektedir. APQP, müşteri isteklerini karşılayacak en yüksek kalitedeki ürünü geliştirme planı oluşturmayı hedef almaktadır. APQP, geliştirme, endüstriyelleştirme ve piyasaya ürün çıkarma olarak üç ana fazda yürütülmektedir.

 

HAF Plastik’te her yeni plastik profili, üretimden önce Kalite, Mühendislik, Satış ve Üretim bölümlerinden oluşan süreçler-arası ekip tarafından değerlendirilmektedir. HAF Plastik olarak sizler için kritik olan noktaların bu toplantılarda değerlendirildiğinden emin olmaktayız.

 

İstatiksel Proses Kontrol

 

İstatiksel Proses Kontrolü (SPC), istatiksel değerlerin kullanıldığı proses takip metodudur. SPC, ürünler ile ilgili oluşabilecek problemleri belirlemek ve hızlı çözümler üretmek, ileride bu sorunların tekrarlanmaması için önlemler üretmek konusunda yardımcı araç olarak kullanılmaktadır. Bu süreç boyunca, daha verimli üretim yapmak ve daha az sarfiyat oluşturmak hedeflenmektedir.

 

SPC, prosesi ve belirleyici limitleri anlamak, kaynaklardaki değişiklikleri elimine etmek ve devam eden üretim proseslerini gözlemlemek olarak sıralanabilen üç ana fazdan oluşmaktadır.

 

Prosesin takibi sırasındaki önemli değişiklikler ve farklılıklar kontrol diyagramları kullanılarak belirlenmektedir. Bu yöntemde, devamlı olarak üretimin sağlanabilmesi, yüksek kalitede ürün geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Proses takibi, denetçiler ve operatörler arasında kontrol plan dokümanları ile sağlanmaktadır. Bu sayede, denetçilerimiz ve operatörlerimiz üretim boyunca boyutları, bölgesel fonksiyon ve renkleri kontrol ederek kalite güvencesi verebilmektedir. Bu sistem ile istenilen işlevsellik ve maliyet etkin üretim ortamı sağlanmaktadır.

 

HAF Plastik Kaliteli Ürün ve Özel Servisi Garanti Ediyor

 

HAF Plastik, müşteriye özel veya çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda kullanılmak üzere fabrikasyon üretim sağlamaktadır. Çeşitli malzemeler hakkında oluşan yoğun tecrübemiz ile sizlerin ihtiyacını karşılayacak ekstrüzyon profilleri üretmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda hızlı, zamanında teslimat sağlayarak müşteri memnuniyetini önemsemekteyiz.